Efeler Toplum Sağlığı Merkezi

 

Efeler TSM

Sorumlu Tabip

Dr. Sabri Tamer ÖZÇELİK

Telefon

256*2252253

Fax

256*2251324

 

EFELER TSM ETKİNLİKLER

 

2014 yılı ilk 6 aylık dönem içinde Efeler Toplum Sağlığı Merkezinde  eğitimci Dr Nazan DOĞRUÖZ, Dr.Burcu ÖZTÜRK,Ebe Neşe BULUT,Ebe Aysun KAVAKDERELİOĞLU tarafından ÜSEM VE AOB Eğitimleri tamamlanmıştır.ÜSEM'DE TOPLAM 780 KİŞİYE, AOB'DE 399 KİŞİYE ULAŞILMIŞTIR.

 

 

 

EFELER MERKEZ  TSM 31 MAYIS 2014 '' DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ'' ETKİNLİĞİNDE STANT AÇMIŞ OLUP, KONU İLE İLGİLİ HALKA  BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ VE EL BROŞÜRLERİ DAĞITILMIŞTIR

 

Uz. Dr. Erol IŞIK tarafından Beycami'de Din Görevlilerine KKKA hastalığı hakkında eğitim verilmiştir.

 

EFELER TSM'DEN EMEKLİ OLAN ARKADAŞLARIMIZA VEDA TÖRENİ YAPILDI.

 

 

EFELER TSM'DE EBELER VE HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANDI.

 

02.05.2014. TARİHİNDE EFELER TSM PERSONELİNE DR. EROL IŞIK TARAFINDAN KKKA İLE İLGİLİ HİZMET İÇİ EĞİTİM  VERİLMİŞTİR. 

 

29.04.2014 TARİHİNDE DR.M.BAHADIR GÜLER TARAFINDAN EFELER TSM PERSONELİNE BAĞIŞIKLAMA PROGRAMI HAKKINDA HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLMİŞTİR.

 

25.04.2014 TARİHİNDE ÇİNE YOLU ÜZERİNDEKİ GÖÇEBELERİN KONAKLADIĞI ALANDA EFELER TSM TARAFINDAN YAPILAN AŞILAMA ÇALIŞMALARI

 

 

 

EFELER TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİMİZ DR.LARINDAN UZ. DR. EROL IŞIK TARAFINDAN KOCAGÜR KÖYÜNDE HEPATİT A VE HİJYEN KONULARINDA EĞİTİM VERİLMİŞTİR.

 

1-7 Nisan Kanser haftasında efeler toplum sağlığı merkezi olarak DR. M.Bahadır GÜLER,Dr.Burcu ÖZTÜRK.,Dr Nazan DOĞRUÖZ,Ebe NeşeBULUT ve EbeAysun KAVAKDERELİOĞLU tarafından ilk ,orta ve lise okullarında öğrencilere yönelik Kanser ve Korunma yolları hakkında eğitimler verilmiştir.

 

EFELER TSM DOKTORLARINDAN UZ. DR EROL IŞIK TARAFINDAN KKKA HAKKINDA EĞİTİM VERİLMİŞTİR.

 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı uygulamaları kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmiş bulunmaktadır. Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için Sayın Bakanımızın talimatları ile 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü bir yürüyüş etkinliği düzenlenecektir. Bu kapsamda Müdürlüğümüz koordinasyonunda Efeler Toplum Sağlığı Merkezi tarafından  gerçekleştirilen yürüyüş etkinliği 23 Şubat Pazar günü saat 11:00'da Efeler Mahallesi Yürüyüş Yolunda gerçekleşti.

 

 

 

 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü Etkinlikleri

 

 

2014 YILI OCAK AYINDA EFELER TSM DİŞ HEKİMİ TİJEN MATARACI ,DT.BİLAL GÜLTEKİN VE HEM .MÜLKİYE ÖZOĞULÖZ TARAFINDAN KONUKLU,KARDEŞKÖY,SAVRANDERE ,DAĞEYMİRİ KÖYLERİNDE AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI YAPILARAK VE EĞİTİMİ 
VERİLEREK FIRÇA VE MACUN DAĞITILMIŞTIR.

 

 

 

 

Efeler Toplum Sağlığı Merkezi